YOGA YAPMAYA BAŞLAMAK 3

Kendinize karşı nazik olun.Yogayı aceleye getirmeyin.Her duruşu dikkatle yapın ve vücudunuzun ihtiyaçlarının farkında olun.Vücudunuzu dinleyerek her bir duruşu birkaç saniye sürdürün.Bu, duruşları daha etkili hale getirecek ve yogayı bitirdiğinizde kaslarınızın ağrımasını ya da yorulmasını engelleyecektir.Ağır ağır ve yumuşak hareketlerle yapın.

Duruşları uygularken, bedeninizi korumayı ihmal etmeyin.Göğsü açmak gibi ayakta yapacagınız duruşlarda, ya da oturarak öne eğildiğinizde, dizlerinizi korumak için hafifçe serbest bırakın.Dizlerinizi kilitlemeyin.Çevrelerindeki kas ve tendonlara baskı uygulamanıza neden olabilir.Yatarak yaptığınız duruşlarda ya da çekirge gibi duruşlarda, belinizi desteklemek için popo kaslarınızı iyice sıkın.Belinize her konumda çok dikkat edin.Belinizde basınç hissediyorsanız rahatlık sınırınızı zorluyorsunuz demektir.

Rahatlık sınırnızı belirleyin ve bu sınırın izin verdiği seviyeye kadar duruşta kalın.Bu, size kendiniz için en uygun olanı bulma fırsatı da sağlayacaktır. Zorlandığınızı hissettiğiniz an, dikkatli bir şekilde duruşunuzu bozun.Duruştan, kendi merkezinizden ayrılmadan nazikçe ve yavaşça çıkın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s