YOGANIN GÜZELLİĞİNİ KEŞFEDİN

Yoga dersine hiç katılmamış birisi bile, yoganın fiziksel formu korumak için uygulanan bir yöntemden daha fazlası olduğunu bilir.

Yoga, bedeninizin stresini ve yorgunluğunu alır; düzenli çalışırsanız güçlü ve esnek bir vücuda sahip olursunuz. Bir adım daha ileri giderseniz, fiziksel duruşları uygularken duyularınızı ve duygularınızı su yüzüne çıkartır, ve algıladıklarınızın fiziksel yapınızla nasıl bağlantılı olduğunu keşfedersiniz.İçsel düşünce ve duygularınızı yani duygusal bedeninizi keşfeder, onunla uyum içinde yaşamanızı sağlayan bir yöntem geliştirirsiniz.

Olumlu ve olumsuz duygularınızı, duyularınızı depolayan enerji merkezlerimiz vardır. Çoğu zaman olumsuz duygulara sımsıkı tutunduğumuzun farkına varmayız, özellikle de bunlar ufak ya da önemsiz görünüyorsa. En ufak olumsuz duyguyu bile içimizde beslemek, olumsuz enerjinin oluşmasına neden olabilir. Biz, içimizdeki bu oluşumdan habersiz iken, bu duygular bedenimizin içinde sıkışıp kalır ve iç huzurumuza, mutluluğa giden yolu tıkar.Bu enerjiyi ortaya çıkarmak ve gerçek olduğunu kabullenmek ondan kurtulmamızı sağlayacak ilk adımdır.

Yoga, bu enerjiyi kontrol altına alarak açığa çıkartmak için ihtiyacınız olan yöntemleri size sunar, fiziksel ve ruhsal sağlığınıza kavuşmanızı kolaylaştırarak yaşamda ilerlemenize izin verir. Duruşları uygulayarak fiziksel dayanıklılık ve esneklik seviyenizi yükseltirken,duygusal olarak da üst seviyelere çıkarsınız.

Yoganın sunduğu tüm olanaklarla bedeninizin hem fiziksel hem de ruhsal olarak ne kadar güçlenebileceğini keşfedin. Bir adım ileri gidin ve ruhunuzla -yani “kendinizle” yani “olduğunuz” kişiyle -yeniden bağlantı kurduğunuzu hissetmeye başlayın.Bu da kim olduğunuzu bilmeniz ve nereden geldiğinizi anlamanızla mümkündür-zayıflıklarınız ve korkularınızla.

Yoga, ne mistik bir çalışmadır ne de yapabilmek için inanılmaz derecede esnek olmayı gerektirir.Bir şeyleri “yapmak” ya da “olmak” zorunda değilsiniz. Yalnızca kendiniz olun ve daha sağlıklı, güçlü, dolu dolu bir yaşam sürmek arzusu duyun.

Yüreğinizi açık tutun ve yoganın güzelliğini keşfedin.

Sevgilerimle.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s